Kolejne medalowe żniwo winiarzy z RC – tym razem przywożą wyróżnienia z Londynu.

Wiadomość prasowa, źródło: Narodowe Centrum Wina & Omnimedia

Tylko w kilka dni po pomyślnym występie w konkursie win Concours Mondial de Bruxelles, obchodzą morawscy winiarze kolejny triumf. Tym razem wina z Moraw i wina z Czech w prestiżowym konkursie Decanter World Wine Awards zdobyły aż 89 wyróżnień. Prezentację naszych win organizacyjnie zapewniało Narodowe Centrum Wina za wsparciem finansowym Funduszu Winiarskiego RC.

Siedem medali srebrnych, 36 brązowych i 46 dyplomów rozdzielono pomiędzy 28 firm winiarskich z RC. Najwięcej wyróżnień zdobył winiarz Tomáš Krist, zdobywając 1 medal srebrny, 11 medali brązowych i 7 dyplomów. Sukces odniosły również firmy Znovín Znojmo z 3 medalami srebrnymi, 1 brązowym i 2 dyplomami, Nové vinařství (1 srebrny, 2 brązowe, 1 dyplom) i Winiarstwo Dufek (4 brązowe). Dobrą informacją jest również to, że w Londynie punktowało wiele win, które osiągnęły sukces również w niedawnym konkursie Concours Mondial de Bruxelles. Naszym winiarzom udało się powtórzyć również sukces z Guimaraes.

„Najbardziej cieszy nas, że w Londynie do ścisłej światowej czołówki weszły wszystkie nasze wina pod względem typu, koloru, roczniku czy wyróżnika. W świecie tym samym jest Republika Czeska pojmowana jako kraj, gdzie uzyskuje się wyśmienite wina białe, ale też czerwone, świetne wina różowe oraz wina musujące, które śmiało konkurują elicie francuskiej. Do tego dołączają oryginalne wina lodowe i słomowe nawet z roczników problemowych”, komentował szerokie spektrum wyróżnień Inż. Pavel Krška, dyrektor Narodowego Centrum Wina.

Do 9 roczniku konkursu stanęło ponad 14 000 win z całego świata, które oceniane były przez jury z 25 krajów.

Wyróżnienia naszych winiarzy na Decanter World Wine Awards są ważne zwłaszcza z punktu widzenia pozycji na brytyjskim rynku z winami. Osiągnięty sukces wysyła sygnał do dalszych winiarzy z RC, by starali się w większej mierze prezentować swoje wina w konkursach międzynarodowych. Tylko w wysoko konkurencyjnym międzynarodowym środowisku mogą najlepiej udowodnić, że wina z Republiki Czeskiej należą do ścisłej czołówki europejskiej w wszystkich kategoriach winiarskich.

Źródło: www.wineofczechrepublic.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualności a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.